Odříznuti od světa aneb "stuck" v centru města Halle!

11. listopadu 2015 v 22:17 | Dominika Koliševová
Rok po prvním úspěšném workcampu v Německu jsme se s Ovcí musely vydat na další, překvapivě zase do Německa. Tentokráte trošku blíže českým hranicím, a sice do městečka Halle situovaného kousek od Lipska. Po přijetí na workcamp jsme se velmi těšily, jelikož v popisu projektu bylo napsáno, že dobrovolníci budou ubytováni ve stanech někde v přírodě daleko od civilizace a každý z účastníků bude mít k dispozici kolo. Nicméně tři dny před začátkem workcampu nám bylo sděleno, že vše se mění (doposud nevíme proč) a že nakonec nebudeme bydlet odříznuti od okolního světa, nýbrž že si workcamp "užijeme" v bytě v centru města Halle. Když jsme se toto dozvěděly, popravdě se nám na workcamp úplně přestalo chtít.

Avšak když jsme tam přijely a seznámily se zase s ostatními dobrovolníky, už se nám tam líbilo...Smějící se Celkově workcamp proběhl v pořádku, naše práce - oprava zábradlí, nebyla zas tak náročná, ale přeci jen trochu monotónní. Nevýhodou bylo, že našim leadrům (vedoucím projektu) bylo okolo padesáti a neuměli téměř vůbec anglicky, což pro nás, kteří jsme neuměli ani slovo německy, bylo mnohdy mírně komplikované. Dále jsme si také nepřipravovali sami jídlo, ale chodili jsme do jedné místní kavárny, kde pro nás bylo vždy všechno uvařeno a připraveno. To byla docela škoda, protože u vaření pro všechny dobrovolníky je vždy srandy kopec.

Co se týče volného času, tak musím uznat, že jako na minulém německém workcampu, to bylo fajn. Měli jsme dva volné víkendy, během kterých jsme si udělali výlet do Magdeburgu, zase Berlína (který teď už po naší druhé jeho návštěvě známe jako vlastní boty!Smějící se), navštívili museum Beatles a Lipsko.

Bohužel se tento workcamp nedá s tím prvním moc srovnávat, ale i přesto jsme si ho s Ovcí hezky užily a potkaly zde spoustu nových lidí, se kterými jsme dodnes v kontaktu.A zde jeden užitečný odkaz, v případě že byste měli zájem vyrazit na workcamp do Německa: http://www.ijgd.de/en/workcampsinternational/germany.html 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama