Pontaix 2015!

19. listopadu 2015 v 21:00 | Dominika Koliševová
Tento rok jsem se na workcamp vypravila "téměř" sama. I když vlastně ne tak úplně...i když po účasti na quebeckém workcampu roku 2013 jsem si řekla, že sama už nikdy víc, tento rok to vypadalo, že nebudu mít na výběr. Nikdo z mých českých kamarádů neměl čas a mně tak nezbývalo nic jiného než oslovit mojí francouzskou kamarádku s tím, ať jede se mnou. Bohužel ani s ní to nedopadlo, a tak jsem na poslední chvíli umluvila francouzského kamaráda Renauda, se kterým jsem se seznámila na španělském workcampu minulé léto. Před začátkem jsem měla trošku obavy z délky projektu, jelikož se jednalo o můj první třítýdenní workcamp. Říkala jsem si, aby to nebylo moc dlouhé. Jako vždy, opak byl pravdou. Už jenom to, že workcamp se konal ve Francii, v jedné úchvatné vesničce nacházející se v severoprovensálské oblasti Drome.

V této vesničce nesoucí jméno Pontaix se nás sjelo 14 dobrovolníků z celé Evropy. Na rozdíl od jiných workcampů, zde byl přítomen jen jeden leader. Zpočátku jsem si říkala, jak asi bude vše organizačně zvládat, nicméně později, když šlo vše jako po másle, jsem byla velmi příjemně překvapena. Úžasný Bydleli jsme v tzn. "Maison des chasseurs", což v překladu znamená "dům lovců". Naší prací byla obnova staré zarostlé cestičky vedoucí k ruinám bývalého hradu v naší vesnici. Převážně se jednalo o stříhání dlouhých větví, stavbu postranní zídky a druhý týden pobytu také o organizaci víkendových oslav vesnice, což bylo moc fajn.

Kvůli obrovským horkům se dalo pracovat jen dopoledne, takže odpoledne jsme měli volná. Buď jsme se chodili koupat do řeky Dromy, nebo podnikali všemožné výlety a aktivity, jako například pro mě nezapomenutelnou jízdu na kajaku, při které si mi podařilo srazit odpočívajícího francouzského elegána sedícího na své židličce uprostřed řeky. Smějící se Velmi jsem na workcampu ocenila kontakt s místními obyvateli vesničky, kteří se nám věnovali, jak jen mohli. Neustále nás zvali na večeře či nám nosili koláče a jiné sladkosti.

Na tomto workcampu jsem se seznámila se spoustu jak zahraničních, tak i místních dobrovolníků, se kterými jsem dodnes v kontaktu. Líbilo se mi, že jsem si zde mohla procvičit jak angličtinu, tak i francouzštinu. Tři týdny utekly šílenou rychlostí a mně se opravdu nechtělo domů. Naštěstí jsem poté pokračovala na sever Francie ke své kamarádce Camille, na kterou jsem se moc těšila, takže odjezd z Pontaix nebyl tak "tragický".


odkaz na písničku francouzské skupiny vystupující na oslavách Pontaix: https://www.youtube.com/watch?v=ldRkX3nlWrI 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama