Québec

19. listopadu 2015 v 20:52 | Dominika Koliševová
V létě roku 2013 jsem udělala obrovskou změnu, a sice, že jsem poprvé jela na workcamp bez Ovce, úplně sama, a také mimo Evropu. V zimě téhož roku jsem si totiž řekla, že jestli na jaře úspěšně složím maturitu a zkoušky na vejšku, vydám se na celé léto do Kanady za svými québeckými kamarády. Jak maturitu, tak i přijímačky jsem zvládla levou zadní a tak si i splnila svůj kanadský sen. Trošku jsem si pozměnila plán, a sice že jsem začala cestováním po několika místech Québecu, které jsem ještě neznala - jela jsem se podívat na slavné Niagárské ostrovy a pak 3 dny strávila v Montréalu.

Poté se přesunula do severoquébecké oblasti Saguenay, kde jsem strávila 3 perfektní týdny u svých přátel a následně se přeplavila na druhý břeh řeky Svatého Vavřince, kde jsem se účastnila mezinárodního workcampu. Byl to nezapomenutelný zážitek. Jako na všech ostatních workcampech, i zde jsem potkala dobrovolníky z celého světa - od Mexičanky, přes Katalánce, až po dvě Korejky. Naše práce zas tak složitá nebyla, jednalo se o výstavbu dětského hřiště a vymalování školní knihovny. Docela mě to bavilo, a jelikož jsem byla jako jedna z mála, co ovládala jak angličtinu, tak i francouzštinu, tak ze mě zároveň docela často byla i překladatelka pro ostatní dobrovolníky! Smějící se

Co jsem na tomto workcampu velmi ocenila, byl kontakt s místními lidmi. Ti si nás, jako pomocníků z cizích zemí, velmi vážili a neustále nám připravovali nějaké dobroty nebo nás jen tak navštěvovali a povídali si s námi. Pracovali jsme klasicky od pondělí do pátku a víkendy měli volné. Ty jsme využili kupříkladu k mořskému kajakování na řece svatého Vavřince, což byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Tento workcamp se mi především líbil díky tomu, že jsem měla možnost poznat nový, jak jinak než krásný, kout quebecké provincie.


Máte-li zájem vyjet na workcamp do Québecu, neváhejte navštívit tuto internetovou stránku: http://www.cj.qc.ca/ 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Do jaké země byste nejradši vyjeli na dobrovolnický projekt?

Francie 0% (0)
Kanada 0% (0)
Španělsko 0% (0)
Německo 0% (0)
Švýcarsko 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama